Kommersiellt obunden läkemedelsinformation riktad till läkare och sjukvårdspersonal

Allmänläkarnätverk

I Stockholm finns åtta lokala allmänläkarnätverk, som regelbundet samlas för föreläsningar och diskussioner kring relevanta ämnen. Här hittar du material från dessa fortbildningstillfällen.

Nätverk för specialister i allmänmedicin

Fortbildningsnätverk för allmänläkare i Norrtälje
Lovisa Jäderlund Hagstedt, HLM Norrtälje Södra, lovisa.jaderlund.hagstedt@tiohundra.se

Fortbildningsnätverk för allmänläkare i nordost
Alexander Hedman, Mörby VC, alexander.hedman@sll.se

Fortbildningsnätverk för allmänläkare i nordväst
Mattias Schmidt, Solna Centrum vårdcentral, mattias.schmidt@sll.se

Fortbildningsnätverk för allmänläkare i västra Stockholm (29-gruppen)
Helena Alfredsson, Tranebergs vårdcentral, helena.alfredsson@sll.se

Fortbildningsnätverk för allmänläkare i Centrala stan och Östermalm
Jenny Sylwan, S:t Eriks vårdcentral, jenny.sylwan@steriksvardcentral.se

Fortbildningsnätverk för allmänläkare i Sydväst (EK-gruppen)
Christer Norman, Salems vårdcentral, christer.norman@sll.se

Fortbildningsnätverk för specialister i allmänmedicin i Söder (Södra allmänläkarnätverket)
Susanne Barenius, Sjöstadsdoktorn, susanne.barenius@sjostadsdoktorn.se

Fortbildningsnätverk för allmänläkare i Nacka Värmdö (Nacka Värmdö Allmänläkarklubb)
Kajsa Sundqvist, Boo vårdcentral, kajsa.sundqvist@sll.se

Vill du veta mer om allmänläkarnätverken?

Kontakta Marie Schill, marie.schill@sll.se